Свято книги: Книга нас усіх єднає. Всеукраїнський тиждень дитячого читання

2015-03-20

Читання - це віконце,
через яке діти бачать,
пізнають світ і самих себе.
В.О.Сухомлинський

Тиждень дитячого читання в цьому році у нас пройшов під девізом "Книга нас усіх єднає".Ми багато робимо для того, щоб підвищити інтерес дітей до читання: вивчаємо міжнародний досвід, упроваджуємо інноваційні технології, проявляємо нові ініціативи, використовуємо сучасні електронні й комп'ютерні засоби. А письменники прагнуть догодити сучасним дітям, і ці старання не є марними: підростаюче покоління все ж таки читає! Книга - безцінне багатство. Бібліотекарі вчать дітей ставитись до неї належно з особливою увагою, любов'ю й бережливістю. З дітьми молодшого шкільного віку провелу гру-екскурсію "Мандрівка у книжковий світ" та відео-годину "Письменники Черкащини - дітям". День запитань і відповідей "Всесвіт on-line" захопив дітей середнього шкільного віку різноманіттям тем і кількістю запитань, на які вони отримали відповіді від бібліотекарів. Діти здійснили віртуальну екскурсію музейною кімнатою "Робочий кабінет В.Симоненка" та познайомились з життєвим і творчим шляхом В.Симоненка на літературній годині "Його душа світилася зорею". На годині цікавинок "Барвінкове свято" до дітей звернувся журнал "Барвінок" із такими словами: "Я виходжу у світ щомісяця. На моїх сторінках ви знайдете багато цікавого. Я порадую вас чудовими казками, оповіданнями, легендами, переказами, ознайомлю з прикметами, прислів'ями, приказками, загадками, іграми. Я розвеселю вас у сумні години, підтримаю в час скрути, посію у ваших душах зерна добра, щирості, любові. Діти, читайте журнал і ви відкриєте для себе світ знань, умінь, доброти і радості". Учні старших класів здійснили віртуальну подорож до витоків книгодрукування. Семикласники міської школи №2 разом із учителькою Тетяною Олексіївною Зелінською завітали на бібліотусовку "Не всерйоз, а жартома", де дізналися багато цікавого про книги і їх авторів, взяли участь у веселих конкурсах і іграх. Бібліомікс "Світ книг кличе в мандри! Не гайте часу - хутко читайте!" познайомив дітей не тільки із новими книгами, але й з періодикою і відео книгами. На протязі усіх весняних канікул у дітей була можливість переглянути улюблені мультфільми, пограти у цікаві ігри, а найголовніше прочитати цікаву книгу. Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина!