Гарна писанка у мене

2015-04-14

О, писанко! Ти - символУкраїни!
Любові й миру вірна берегиння!
Ти - воскресіння весняний цілунок!
Ти - мамин великодній подарунок.
І згинуть всі, хто зло на світі сіє,
А писанка добром весь світ зігріє,
За нею вічність, небо, Україна.
То хай по світу символ України
Несе проміння сонячне людині,
Суцвіття веселкові всюди сіє,
І землю всю теплом добра зігріє!
Навесні, коли все оживає, зеленіє оновлена земля, приходять до нас Великодні свята! Ми зичимо один одному щастя, здоров'я і обмінюємося великодніми яйцями, цокаємося: чиє витриваліше. Великоднє яйце кладемо в дитячу колиску - аби дітки росли здоровими й розумними, ставимо на святковий стіл - аби в родині був спокій і добро, аби в кожній світлиці панувала злагода! Їх даруємо рідним, друзям на знак уваги й приязні, кладемо на могилки - аби душі близьких нам людей не почували себе самотньо.
Звичай розфарбовувати яйця бере свій початок з сивої давнини, від прадавніх вірувань нашого народу і втілює уявлення про єдність небесної і земної сфери, про красу нашої землі.
Дітей молодшого шкільного віку розфарбовувати яйця вчила бібліотекар Г.З Городнича на майстер-класі "Гарна писанка у мене". Діти дізналися від бібліотекаря багато цікавого про писанки, про історію створення, про звичаї, про техніку розпису. Великодні яйця - це звичайні курячі яйця, які розписують мініатюрними орнаментами за допомогою воску, спеціального інструменту ( писачка) та барвників. За тими орнаментами стоять образи віддалених епох, що оберігають людей від зла! Діти розмальовували яєчка на папері - робили писанки, дарували їх один одному.
Христос Воскрес - радійте, діти,
Біжіть у поле, у садок,
Збирайте зіллячко і квіти,
Кладіть на Божий хрест вінок!
Нехай бринять і пахнуть квіти,
Нехай почує Божий рай,
Як на землі радіють діти
І звеселяють рідний край.
На вас погляне Божа Мати,
Радіючи з святих небес...
Збирайтесь, діти, ну ж співати:
Христос Воскрес! Христос Воскрес! Христос Воскрес!