Літературний калейдоскоп «Вірний син українського народу» Випуск І.

2016-09-15

/Files/images/222.JPG

2016 рік Україна святкує славний ювілей – минає 160-років від дня народженняІвана Франка,автора майже шести тисяч художніх і публіцистичних творів, наукових досліджень. Великий письменник і поет, драматург, критик і дослідник літератури, історик і філософ, фольклорист і етнограф, мовознавець і мистецтвознавець, соціолог і економіст, він був першим публіцистом, журналістом, видавцем, одним із провідних діячів українського політичного життя кінця ХІХ початку ХХ століття.Але, насамперед, він був геніальним митцем, твори якого через століття хвилюють і захоплюють.

Для бібліотек ювілей Каменяра – це добра нагода показати користувачамІвана Франка як ніжного лірика, глибокого філософа, захоплюючого казкаря й оповідача, широкого збирача народних пісень.Христинівська РЦБС у зв’язку із Указом Президента України від 08грудня 2015 року «Про вшанування пам'ятіІвана Франка»та з метою популяризації його творів і просування читання, започаткувала районний інтернет-калейдоскоп - « Вірний син українського народу». Проходить він в рамках обласного конкурсу " Бібліотека - 2016 : пошук, креативність, майстерність".Матеріали будемо висвітлювати на блозі, сайтах бібліотек та в соціальних мережах. Пропонуємо Вашій увазі І-й випуск калейдоскопу./Files/images/22.JPG

Іван Франко дужелюбив дітей. У нього самого було троє синів і одна донька. Він говорив: «Життямені мало посміхалось, а діти були тим весняним сонячним промінням, яке зігрівало моє серце». Франко написав майже 50 казок. Герої його казок – хитра Лисичка, хижий Вовк, мудрий Їжак – є носіями певних людських якостей, а самі казки під вигадкою криють у собі велику життєву правду. Ці казки вчать чесності, справедливості, чуйності. З теплим сердечним почуттям, з батьківською любовю писав іван Якович про дітей і для дітей.

В бібліотеці організовані: перегляди літератури «Хай сяє нам благословеннее ім”я славетного Франка (5-9), «Вернісаж Франкових казок». Цікаво пройшов дитячий ранок «У далеку дорогу життя Франкове візьмемо слово». Працівники бібліотеки підготували бібліографічний огляд літератури «Іван Франко і його твори для дітей» (5-6 класів).Для учнів 7-9 класів весело пройшлавікторина «У світі поезій Франка».

/Files/images/2дит.JPG