Осяяна славою подвигів

2016-10-19

/Files/images/P1010892.JPG

Коли Бог розселяв по світу, українцям дістався чудовий куточок землі з родючими землями, квітучими садами, багатими надрами, чудовою природою.Але так сталось, що нашим предкам доводилось весь час боронити свою землю, политу потомтих, хто її обробляв. Хлібороби і ковалі, шевці і бондарі, кравці і пасічники не раз брали зброю в руки, щоб дати відсіч тим, хто хотів загарбати нашу землю. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто намагався загрожувати державним засадам країни - свята справа. Вона вимагає від вояків сміливості, честі, відваги, великої самопожертви. Не один раз українська земля закликала своїх синів стати на її захист. І завжди ці заклики до оборони рідного краю були почуті./Files/images/P1010855.JPG

Ми - нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, які вкрили себе славоюбезстрашних героїв, справжніх патріотів України. Козацтву належить особливе місце в героїчному минулому та історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка впливала на історію України минулих століть.

Відгомоніли століття з того часу, як в пониззі Дніпра, за його порогами вольнолюбиві лицарі заснували Запорізьку Січ. Їх славу і подвиги народ оспівав у думах, піснях, легендах. А вони своїм нащадкам передали любов до рідної землі, до воліі незалежності, хоробрість тамужність. Саме такими були ті патріоти, які в буремні рокиреволюцій, що котились Україною, відстоювали свободу, цілісність і соборність нашої держави.

Напередодні триєдиного свята українського народу -Покрови Пресвятої Богородиці, дня козацтва та Дня Української Армії, в міській ЗОШ №1 пройшов усний журнал "За Україну, за її волю, за честь і волю". Провели його працівники центральної бібліотеки,районної бібліотеки для дітей,члени клубу "Патріот" (керівник Ж.В.Новицька).

Красномовні назви сторінок відобразили історичний шлях Української Армії:

-"Козацькому роду нема переводу";
-"Україна в горнилі революцій";
-"Україна в полум'ї війни"
-""Герої нашого часу".

Старшокласники підготували цікаві і змістовні розповіді по кожній сторінці усного журналу, показавши свої знання і ерудицію.

Бібліотечні працівники підготували розповідь про наших земляків-патріотів, які загинули, відстоюючи цілісність священних рубежів нашої держави. Ми пам'ятаємо їх імена: Дмитро Кузьмін, Богдан Каравайський, Дмитро Георгієв, Микола Кобринюк, Сергій Попик, Олег Євич, Богдан Ялинчук. Вічна слава героям, які віддали своє життя за вільну Україну.

Молоді христинівчани, зокрема учні ЗОШ№1, ростуть патріотами своєї землі, своєї Вітчизни. Їм є в кого вчитись любити свій край, свій народ, свою Батьківщину.

/Files/images/P1010886.JPG Хоч нині неспокійно в нашому спільному домі, але ніхто не здолає дух українців.

Клянемось Богом, Україно,
Що вмремо, та не підемо в ярмо.
Дух, воскреслий з темної руїни,
На наругу в рабство не дамо!