Цвітуть, неначе квіти волі, знамена жовто-голубі

2017-09-05

/Files/images/DSC02561.JPG

Наші предки передали нам у спадок свою любов до рідної землі, до її святинь, серед яких і наш прапор, наше жовто-блакитне знамено. Ще з часів Володимира Мономаха прийшов він. Жовто-блакитні прапори надихають козаків на бойові перемоги. Історію нашого прапора досліджував відомий історикознавець Дмитро Яворницький. Непростий шлях нашого державного прапора. Скільки патріотів ціною життя заплатили за те, щоб він дійшов до нас.

Розповідаючи користувачам бібліотек про один із символів нашої незалежної держави, в бібліотеках організовані книжкові виставки "Український наш стяг майорить над святою землею" , "Наш прапор - поле золоте під голубим склепінням неба", "Національний оберіг України", проведені масові заходи: усний журнал "Національна святиня", година державності "Наш прапор бере початок з Київської Русі", історична година "А прапор наш - це небо голубе, сіяє в ньому сонце золоте", урок історії "Прапорові барви України", конкурс знавчців "З історії прапора України", година обміну думками "Прапор України - символ віри і надії" та інші.

В рамках Всеукраїнського проекту "Український Донбас" ми другий рік співпрацюємо з Мангушською бібліотечною системою. В рамках цієї співпраці ми проводимо скайп-спілкування, під час яких обмінюємося досвідом, думками, знайомимося з роботою колег, творчістю песьменників. Наші читачі охоче приходять на такі масові заходи, під час яких вони знайомляться з Донецькими ровесниками, розповідають про себе, своїх рідних, декламують власні вірші.

Цього разу мангушські колеги запросили нас прийняти участь у фотоконкурсі "Прапор нашої країни має колір жовто-синій". До цього конкурсу ми готувались заздалегідь: одягли вишиванки - символ нашої нації, віри, надії, добра. З прапором, з молодим працівником бібліотеки Кариною Томачук, яка в українському вбранні і вінку уособлювала Україну, ми фотографувалися в бібліотеці, в парку, біля пам'ятника Тараса Шевченка. Наш флеш-моб дістав схвальні відгуки від перехожих.

Ми гордо нестимемо прапор України, передамо його нашим дітям і онукам. Адже саме їм жити в вільній, соборній, незалежній державі, яка носить прекрасне ім'я - Україна.

/Files/images/DSC02565.JPG

/Files/images/DSC02561.JPG