Шлях до успіху сьогодні пролягає через книгу і бібліотеку!

2018-02-06

Дійсно, шлях до успіху в сьогоднішньому світі для дитини пролягає через бібліотеку, адже діти, що читають – це справжнє майбутнє України.Вміло організована робота з книгою – найголовніша запорука формування дитячих уподобань, смаків та загальної ерудиції. І саме дитяча бібліотека покликана донести до юного покоління духовні основи, пробудити душу маленької людини, створити атмосферу комфорту і творчості.Одним із потужних стимулів заохочення до читання є поповнення фондів новими цікавими виданнями. Бібліотеці важливо забезпечити потреби читачів в літературі, яка б задовольнила їхні пізнавальні інтереси. Хочеться, щоб діти і в районних, і в сільських бібліотеках мали можливість читати нові дитячі книжки та журнали. Бібліотеки системи відчувають потребу в оновлені фонду, у першу чергу для учнів молодшого шкільного віку. У наших бібліотеках процес вибуття книг із фондів перевищує обсяг нових надходжень. Ми намагаємось шукати альтернативні шляхи поповнення фондів. В кінці року, що минув, ми замовили книги в ТОВ «Грані-Т». В січні 2018 р. книги ми вже отримали – це 3000 примірників. Кожна сільська бібліотека також поповниться новими книгами для дітей. Це одна з кращих новин за минулий рік. Час не стоїть на місці. Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші читачі.Динамічний розвиток суспільства, комп’ютерних технологій потребує від нас постійного впровадження таких інновацій у свою діяльність, які допомагають залучати читачів, зацікавити їх бути постійними користувачами бібліотеки. Сервісом інноваційних послуг для наших користувачів була можливість знаходити бажану інформацію з найбільшою повнотою і точністю за найменших витрат зусиль і часу, сканування текстів та документів, запис інформації на різні електронні носії, доступ до повнотекстових баз даних, який дає можливість користувачу їх переглянути, скинути для себе необхідну інформацію. Наявність техніки допомагає певним чином компенсувати прогалини в комплектуванні та урізноманітнювати заходи з популяризації книг. За умови поєднання всіх форм і методів роботи, як традиційних, так і інноваційних, ми досягли позитивного іміджу нашої бібліотеки. Дбаючи про імідж бібліотек, ми все більше звертаємо увагу на покращення комфортності інформаційного середовища за рахунок створення зручних, ошатних зон для відвідувачів, а також – виставок-інсталяцій, стендів, світлиць, банерів, слоганів – «Читати – це модно! Читати – це круто!», «Читайте самі, та цікавіше з нами», «Читай! Формат не має значення!»,«Хто багато читає, той багато знає» тощо; широке залучення дітей до участі у заходах всеукраїнського, обласного та місцевого рівня; проведення великих форм заходів за межами бібліотек; застосування ряду рекламних заходів – днів відкритих дверей, посвят в читачі, благодійних акцій, персонального благодійництва; бібліотечна друкована та електронна продукція; співпраця з партнерами та волонтерами; виступи у ЗМІ; пошук потенційних користувачів; вивчення потреб постійних та потенційних відвідувачів бібліотеки шляхом маркетингових та соціологічних досліджень.Розкрити дітям духовно-творчий потенціал книги, доступно та образно проілюструвати творчість письменників допомагають різноманітні заходи спрямовані на підтримку дитячого читання, робота літературних студій, бібліотечних клубів та об’єднань за інтересами, а також участь в обласних і всеукраїнських широкомасштабних заходах. Формуванню позитивного іміджу бібліотеки сприяють зв’язки із засобами масової інформації, з школами. 2018 рік поставив перед нами нові завдання. Усі заходи і проекти бібліотеки спрямовані на те, щоб промоція дитячої книги і читання стала нормою для нашого часу і суспільства, щоб бібліотека допомагала дітям стати успішними і конкурентоспроможними. З огляду на те, що ми робимо, ми й надалі будемо формувати сучасний, привабливий імідж своєї бібліотеки, який би відповідав вимогам часу і потребам місцевої громади. Відкритість, розширення спектру інформаційно-бібліотечних послуг, комплектування фондів, залучення дітей до читання, пошук нових нестандартних підходів до обслуговування юних читачів та участь у проектній діяльності залишаються найголовнішими завданнями нашої бібліотеки. І зважаючи на все це, можна сміливо говорити про те, що бібліотека для наших дітей є справжнім містком в майбутнє – майбутнє яскраве, цікаве, успішне, тож відкриваймо світ разом!

/Files/images/IMG_20180125_181420.jpg

/Files/images/IMG_20180206_112041.jpg