Ікона пам'яті нашим землякам-героям

2018-11-27

/Files/images/IMAG1155.jpg

Схиляючи голови в глибокій шані і жалобі, всі христинівчани з вдячністю бережуть імена наших патріотів, які віддали своє життя за цілісність і недоторканість українських земель.

21 листопада в день Гідності і Свободи в день, коли православний світ вшановує святого Михайла, покровителя воїнів, в районній бібліотеці відбувся вечір вшанування "Навіки житимуть в серцях". Багата славетними іменами українська історія, серед яких мужні козаки, гетьмани, полководці, борці за волю і незалежність України. До них приєднались герої Небесної Сотні та патріоти, які захищають волю і незалежність України.

Війна, яка точиться на сході України, забирає життя молодих патріотів. Гірка біда прийшла і в наш район. В боях за честь і достоїнство свого народу загинули наші земляки: Дмитро Кузьмін, Богдан Каравайський, Дмитро Георгієв, Микола Кобринюк, Сергій Попик, Володимир Олійник, Олег Євич, Богдан Ялинчук, Юрій Маслюченко.

Присутні вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання. Дівчина - Україна (Її роль виконала бібліотекар Олена Панасенко) розповіла про страждання, які принесла нашому народу ця війна, про героїв, які стали на захист свого народу, своєї Батьківщини. Низько-низько схиляється в пошані перед мамами і рідними наших героїв, які стали ангелами. Адже місія ангела - вберегти, підтримати, попередити. Саме нашим воїнам - ангелам ми живемо, працюємо, мріємо.

На зібранні були присутні: міський голова М.М.Наконечний, перший заступник голови Христинівської РДА В.Г.Валюк, заступник голови РДА Федичканич, заступник голови районної ради Т.С.Терещук, працівники РДА та районної ради, редактор районної газети "Трибуна хлібороба", рідні загиблих воїнів, козацький клас ЗОШ №1 (кер.Видай О.В.), члени кулбу "Патріот" (кер.Новицька Ж.В.), керівник пошукового загону "Юність" Л.М.Калиндрузь.

" Ікона пам'яті" - так називається Всеукраїнський проект, який покликаний вшанувати тих, хто за незалежність України віддав своє життя. Про цей проект розповіла директор ЦБС Р.В.Шумовська. Вона зазначила, що керівник пошукового загону "Юність" Л.М.Калиндрузь співпрацювала з керівниками цього проекту. Завдяки їй такі ікони отримали рідні загиблих героїв, які навчались у міських школах. Бібліотека взяла на себе місію вшанувати також і тих воїнів, що проживали в селах району. Л.І.Терещук в своєму виступі розповіла про події Революції Гідності, про вшанування героїв-патріотів України.

Проект створений італійською скульпторкою,українкою за походженням Оленою Карамушка. Ці барельєфи - її біль та переживання за події в Україні,- розповіла керівник проекту Олександра Андрущенко. Виготовляються ікони власноруч, силами волонтерів, в місті Васильків. Волонтери говорять: "Це наш спосіб пам'ятати, якою ціною здобуваємо мир в Україні". Кожна ікона сертифікована, має свій порядковий номер на звороті.Ці барельєфи називаються "Іконами пам'яті", бо на них, як і на іконах, все говорить мовою символів. Ми бачимо дві дорогі для кожного українця книги: "Біблію" і "Кобзар". Біблія несе слово Боже, вона формувала наші моральні цінності. А "Кобзар" сформував нас як націю, він дає усвідомити, що ми українці. У центрі зображена жінка в образі матері, яка пригорнула до себе воїна. Свічка на барельєфі - це пам'ять. Пам'ять про про наших загиблих хлопців. Вони - справжні герої, бо віддали найцінніше - своє життя. Збоку викарбувані слова:"Герої не вмирають. Вони стають сузір'ями і тримають для нас небо".

Імена наших славних патріотів відомі кожному жителю Христинівщини. На екрані - їх фотографії - дитинство, школа, юність, служба у війську, фотографії з передової: у камуфляжі, з бойовими побратимами...Іще живі... Такими вони житимуть в серцях і пам'яті тих, хто їх знав, за кого вони йшли в бій, за кого віддали життя... Ведучі вечора Карина Томачук і Світлана Кулеша розповіли про той короткий життєвий шлях, який пройшли наші герої-земляки. Їх виступи доповнили старшокласники ЗОШ№1 Ольга Когут, Настя Ткаченко, Настя Демницька, Максим Вараниця, Олександра Кулібаба, Наталя Заверюха, які читали вірші, спогади про героїв, їх подвиг і патріотів, які боронять Україну від посягань ворога. А юні Ксюша Руденька і Денис Тімофеєв розчулили присутніх своїми виступами про вдячність героям за життя.

Ікони пам'яті рідним загиблих героїв вручили Т.С.Терещук І Л.І.Федичканич. Вечір був наповнений теплими словами, сльозами, спогадами і вірою в те, що на вільній незалежній українській землі буде мир, добро і справедливість.