День Гідності та свободи

2019-11-21

/Files/images/77379893_461097727872975_2869851057893146624_n.jpg

Щороку 21 листопада в Україні відзначається «ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ»на честь початку дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року), подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе у ньому.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИвстановлений «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року. 21 листопада 2013 року уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС (підписання мало відбутися 28-29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі).

Саме 21 листопада – в Києві почалися студентські акції протесту, спричинені несподіваним одностороннім рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Після жорстокого побиття студентів та розгону Євромайдану, мирний протест переріс у масові зібрання – щотижневі віче для підтвердження своїх поглядів, громадського спротиву – та постійні сутички міжпротестувальниками та спецпризначенцями, наслідком яких стала трагічна загибель понад 100 людей – Героїв Небесної Сотні...

Вшанувати героїв Майдану в бібліотекудля дітейприйшли учні 8-В класу міської школи №1 з класним керівником Н.А.Коваль. Працівники бібліотеки ознайомили дітей з хронологією подій Майдану 2013 - 2014, з книжковою виставкою "Ми пам'ятаємо ваш подвиг".

На закінчення, бібліотекар Г.Ф.Шаповал звернулась до дітей з такими словами: "Ви частинка народу. Без вас, без усіх нас немає ні народу, ні історії. І вам творити нову історію держави, що займе належне місце серед вільних і рівних країн планети. Ще в І столітті н.е. римський державний діяч, філософ Цицерон сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя». Слава Україні! Слава Героям!"