Кілька фактів при читанні.

/Files/images/poketjpg.jpg

Під час читання очі дивляться в різні сторони.

* При читанні майже 50% часу очі людини дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.

* 95% людей читають дуже повільно - 180-220 слів на хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).

* При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному.

* Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому - 80%.

* Протягом години очі читає 57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто перебувають у відносному спокої.

* При читанні очі читає, дивлячись на різні літери, передають різне зображення, а мозок все одно об'єднує їх в одну картинку.

* Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, читає швидко - 4-2 зупинки.

* Традиційно у читає людини обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (тобто 1,5-2 слова одного рядка). У бистрочітающего - 200-500 знаків (це 33-83 слова кількох рядків).

* При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок. У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів - 15.

* При традиційному читанні втрачається 1/6 частина витраченого часу на регресивні очні руху.

* Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів на хвилину.

* Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.

* М. Горький читав зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину.

* Н. А. Рубакін прочитав 250 тисяч книг.

* Хтось Е. Гаон дослівно пам'ятав 2500 прочитаних ним книг.

* Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам'ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.

Гігієна зору

Виробляючи в себе звичку, дбайливо ставитися до зору, ви зможете зберегти його на довгі роки. Таким чином, щоб уникнути зорового стомлення при читанні, дуже важливо дотримуватися таких правил:

Читання при тьмяному освітленні погіршує зір. Хоча слабке освітлення і не впливає на зір і не приносить шкоди оку, але ваші очі при цьому швидше втомлюються. Найкраще при читанні направляти світло прямо на сторінку. Якщо світло спрямований за плеча, це викличе відблиски.

Якщо Ви не розлучаєтеся з таким аксесуаром як окуляри, то не забувайте час від часу знімати їх. Таким чином, Ви даєте відпочинок очам. Якщо ви будете намагатися читати без окулярів, це тільки дасть додаткову напругу очам. Окуляри або контактні лінзи при носінні день у день не погіршать ваш зір і не приведуть до захворювань.

Робота за комп'ютером протягом довгого часу шкідлива для очей. Вірно. Хоча користування комп'ютером і не шкідливо для зору, сидіння за екраном комп'ютера протягом тривалого часу сприяє астенопии - швидкого стомлення очей. Направте світло таким чином, щоб на екрані не було відблисків. Також при роботі за комп'ютером і виконанні іншої роботи, наприклад, читанні і шиття, корисно давати короткий відпочинок очам кожну годину для зменшення втоми очей.

Їжте моркву, адже вона добре впливає на зір. Морква містить вітамін А і є одним з овочів, які позитивно впливають на зір. Свіжі фрукти, зелені овочі, що містять більше антиоксидантів, наприклад, лютеїну або зеаксантина, набагато корисніше: у свіжої моркви дуже мало лютеїну і зеаксантину. Антиоксиданти захищають око від вікової катаракти і помутніння рогівки. Вживання овочів або харчових добавок, що містять ці речовини, які не врятують вас від проблем із зором, таких, як короткозорість або далекозорість. Але не перестарайтеся, адже перенасичення організму вітаміном А може негативно позначитися на вашому зорі і здоров'я в цілому.

Для профілактики перевіряйте ваш зір кожні 2-4 роки, якщо вам від 40 до 64 років, і кожні 1-2 роки, якщо вам за 65. Необхідно відвідайте офтальмолога, якщо ви спостерігаєте у себе такі ознаки: випинання очей, зміна кольору райдужної оболонки , косоокість, темна пляма в центрі поля зору, труднощі при фокусуванні зору на предметах, двоїння, сухість очей, відчуття печіння, рясне сльозовиділення, біль в очах, плаваючі точки або спалахи в поле зору, райдужні ореоли навколо джерела світла, туманне або розпливчасте зображення , втрата периферійного зору, почервоніння очей, плями в поле зору, викривлення прямих ліній, раптова втрата зору, проблеми адаптації до темряви, підвищена чутливість до світла, відчуття завіси перед очима.

Поради читачам

- Для того щоб текст добре читався, він повинен бути контрастним стосовно фону. Але цей контраст не повинен бити по очах. Дослідження вчених показали, що текст, оформлений темним шрифтом по світлому фону, читається дещо легше. Дане поєднання забезпечує не тільки максимальний контраст і зручність читання, а й легке засвоєння інформації.

- Варто поберегти свої оченята при читанні тексту на тлі строкатих текстур. На їх фоні букви читаються з величезним напруженням.

- Любителям читати з мобільних пристроїв рекомендують підготувати носій до читання такий спосіб. Жирність літери повинна бути оптимальною. Якщо внутрібуквенние просвіти практично зникають або зяють величезними дірами, читабельність тесту падає. Букви не повинні навалюватися один на одного і слова не повинні розпадатися на окремі символи.

- Довжина рядків істотно впливає на зручність читання. Занадто довгі і дуже короткі рядки ускладнюють читання. Довжина рядка повинна залежати і від розміру шрифту.

- У текстах для екранного читання треба не забувати, що для дрібних текстів краще вибирати шрифти, спеціально оптимізовані для екранів, наприклад Verdana

/Files/images/1/14102589_804057503069959_3105710588264991283_n-e1472151678193.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 714

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.