Україна - країна нескорених!

2017-11-21

/Files/images/DSC02962.JPG

У читальному залі районної бібліотеки для дітей на годину пам'яті "Україна в моєму серці" зібралися учні 7-Б класу міської школи №1 з класним керівником Нестеренко Наталією Василівною та бібліотекарем, щоб у скорботі схилили голови перед пам'яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час 21 століття. І саме тут, сьогодні, скажемо "Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх!" Ми з ними вшанували пам'ять героїв різних історичних подій: Голодомор 1932-1933 рр., Битва під Крутами, Бабин Яр. Тепер ми стали учасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.

Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Головний символ Революції Гідності - Прапор України. Єдиний духовний помічник - національний гімн. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулася у нас самих, у нашій свідомості. Адже Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи і Революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Після революції і до цих пір на території нашої держави немає спокою розпочалися і продовжуються військові дії на сході України, в ході яких було втрачено вже кілька тисяч життів солдат та мирних жителів. Тим хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спочиває незнаних і безіменних могилах - присвячується!

Ми - українці свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні і повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух. Революція Гідності кардинально змінила напрям розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих патріотів Батьківщини. Але шанс зміни дістався нам дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен віддав за свої переконання найвищу ціну - власне життя. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України. Діти запалили свічку Пам'яті.

Дивлячись на нинішнє становище нашої країни, впевнені, що немає такого українця, який би не бажав миру і спокою Україні. Весь народ нашої держави об'єднався нині проти агресора. Багато чоловіків і жінок мужньо захищають кордони нашої країни. Багато хто із людей працює в тилу для підтримки солдатів. Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння нашій рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов'язку - стати на захист кордонів держави, коли в ньому є гостра потреба, - виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони - справжні герої, які у нерівному двобої протиставили свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

Діти познайомилися з книжковою виставкою - інсталяцією - "Ми пам'ятаємо ваш подвиг", де розміщенні матеріали про героїв Майдану - "Герої не вмирають", "Не згасне пам'ять про героїв Майдану", "Україна понад усе". Під час проведення години пам'яті діти читали вірші та переглянули кліп на пісні патріотичного характеру, взяли участь у діалозі "Зустріч" Сергія Нігояна та Героя Крут.

Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам-героям, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молимося за них мужніх захисників і просимо у Бога одного: аби вони живими і здоровими якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин, дітей.

/Files/images/DSC02946.JPG

/Files/images/DSC02962.JPG