"Дзеркало його душі"

2014-02-04

Наш хліборобський край багатий літературними талантами. Далеко за межами Христинівського району відомі імена наших літераторів-земляків: О.Корнійчука, П.Альтама, К.Ткача, Д.Паламарчука, П.Моргаєнка, М.Гребенюка, С.Зінчука, В.Криницького, В.Москальчука. Цього разу учні міської школи №1 познайомились з творчим доробком Василя Слободяника. Випускник цієї школи, лікар-хірург за фахом, за покликанням - поет. Скальпелем він лікував тіло людини, а своїми віршами - її душу. Його поезія сильна по духу, глибока за змістом, вона актуальна у нашому сьогодненні, коли відроджується дух української нації, її культура:
Незалежна і соборна рідна Україна,
Живе вольною сім'єю нова вся родина,
Збулись мрії заповітні нашого народу,
Маєм вільну Україну, жадану свободу.
Лікар В.Я.Слободяник був учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Схиляючи голову перед пам'яттю чорнобильців, застерігаючи нащадків від нових катастроф, він пише:
Коли полин-зірка з небесних світлин,
На Прип'ять ранкову яструбом впала,
В сотень тисяч родин, за кілька хвилин,
Доля краян фатальною стала.
Як у справжнього українського патріота, у Василя Яновича багато віршів присвячено історичному минулому України, козакам, христинівчанам. Особливе місце в його творчості займає Т.Г. Шевченко. Він його називає "Прометеєм", "сином України", "великим батьком", "отчем українського слова", "дзвонарем і невтомним сіячем українського слова", "пророком незалежності України".

Про це все йшла мова на уроці літератури, який провели учитель української мови та літератури Валентина Олександрівна Бортник та працівники центральної бібліотеки Л.О.Танасійчук, С.М.Кулеша. Учні ознайомилися з книжковою виставкою, на якій були представлені поетичні збірки та публіцистичні твори В.Слободяника